Piękne, Święte, Zakochane…

Wpada do mnie ostatnio jeden Mnich Mnich. Patrzy na ekran komputera i oczom nie wierzy. Dziewczyna. Młoda. Uśmiechnięta. Zdjęcie.

A kto to? – zapytał Mnich Mnich podejrzliwie. W głosie zabrzmiało coś na kształt: „złapałem cię na gorącym uczynku. Masz prawo nic nie mówić. Wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie. Masz prawo do adwokata. Mów prawdę, całą prawdę i tylko prawdę”.

I miał prawo do bycia podejrzliwym, no nie? Może zanim się opowiem i wyjaśnię, zróbmy mały test – a jak powiem „święta”, to co przychodzi na myśl? Zakonnica? Klauzura? Welon jakiś makabrycznie plastikowy zakrywający wszystko, łącznie z oczyma? Włosiennica? Afryka? XIII wiek i biczowanie? Często pewnie tak… Mniej pewnie się kojarzy z XX wiekiem, z bieganiem, ze skakaniem, z grą w tenisa, z wyjazdami nad morze, z huśtawką? [Jeżeli tak, to ten wpis jest propozycją wykasowania średniowieczno-dzikostrasznych stereotypów ze swojej głowy : )  ]

Błogosławiona Chiara Badano. Beatyfikowana 25 września tego roku… – odpowiedziałem zgodnie z prawdą, całą prawdą i tylko prawdą. Mnich Mnich pokiwał głową, zmienił temat, pogadał chwilę i sobie poszedł. Nie uwierzył?

Jakąś fascynację ostatnio przeżywam. Czytam wszystko co o bł. Klarze znajdę, słucham piosenek (por. np. http://www.youtube.com/watch?v=0PFdsV0tz4U) i jej zazdroszczę… Światła w oczach, radości, świętości tak niezwykle zwykłej…

[Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.chiaralucebadano.it%5D

Reklamy

5 thoughts on “Piękne, Święte, Zakochane…

 1. A znasz to?:


  moje ulubione piosenki fokolarińskie.
  Ten ruch dał mi bardzo wiele w patrzeniu na świat i wiem że ta duchowość stała się źródłem odnowy innych ruchów – widzieć Jezusa w każdym, szczególnie tego Opuszczonego. Jezus pośrodku. To On tworzy jedność, a gdzie jest jedność, świat wierzy:
  Aby wszyscy stanowili jedno, aby świat uwierzył (J 17,21).
  To Chrystus go nawraca.
  Chrystus pośród swoich, zgromadzonych w Jego imię.” Życie Słowem Życia – ono daje mi moc postępować w danej sytuacji. Nie wiem czy to jest już jakaś transformacja czy też pierwotna myśl – POMOC – Jezusowi, pomagać wszystkim ludziom dobrej woli. Nigdzie nie spotkałam się z tak konkretnym życiem Ewangelią – w innych ruchach nierzadko jest taka koncentracja na przeżyciu, odczuciu.

 2. A piosenka super – w ogóle te właśnie piosenki fokolarińskie są takie łagodne od strony linii melodycznej ale jednocześnie naładowane treścią a podejrzewam że jesteś jako „literat” :) wrażliwy na słowo. A z polskiej wersji „Stella polare”: „Gdy twa gwiazda będzie świecić w moim sercu, i jedynym sensem będziesz tylko ty, wszystko co uczynię stanie się miłością”

 3. Mnich Mnich niech się wstydzi, że nie jest na bieżąco z Błogosłowianymi! ;-) A Tobie to się właśnie brunetki zawsze bardziej jednak podobały :-)))))


 4. to się pewnie Znajoma z Francji cieszy, że ma koło siebie kolejną Świętą Brunetkę z którą może pogawędzić o pewnym Mnichu:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: